Toya


Antik Kilikya Öyküleri

26.01.2019

“AKOB” Akdeniz Opera ve Bale Kulübü Kültür ve Sanat Dergisi sürekli yayınının yanı sıra kültür kitapları da yayınlıyor.

 

Semihi Vural’ın 20 yıllık bir çalışmasının ürünü olan “MERSİN, Antik Kilikya Öyküleri” kitabı nihayet kentimizin meslek kuruluşlarından MESİAD’ın katkılarıyla AKOB Yayınları’nın üçüncü kitabı olarak okurlarla buluştu.

 

26 Ocak 2019 Cumartesi günü geniş bir katılımla İçel sanat Kulübü’nde yapılan Kitap Tanıtım, Söyleşi ve İmza Günü’nde, artan kağıt fiyatları nedeniyle dergi ve kitap basım maliyetlerinin çok yükseldiği ve Mersin yerel yönetimlerinin, meslek kuruluşlarının ve kent kurum ve kuruluşlarının kent belleğine büyük katkı yapan özellikle kent yazarlarının eserlerinin basımı için sponsor olmalarının altı çizildi.

 

AKOB Yönetim Kurulu Başkanı Fazıl Tütüner’in açılış konuşması ve moderatörlüğünde başlayan etkinlikte birçok katılımcı söz alarak kültür ve sanat alanında özveri ve gönüllü çalışmalarla kente büyük katkılar sağlandığı ve fakat genel olarak bazı kurum ve kuruluşlar dışında kent dinamiklerinin bu çalışmalara katkı konusunda gerekli ilgiyi göstermediği görüşü dile getirilerek MESİAD Yönetimi’ne teşekkür edildi.

 

Kitabın Editörü İhsan Toksöz, Semihi Vural’ın bu başucu kitabının, İngilizce çevirisinin de yapılması halinde, kentimizi ziyaret eden ticaret heyetlerine, işadamlarına, yabancı misyon ilgililerine vd. verilecek, yöremizi tanıtacak en güzel bir hediye olacağını, kent imajına büyük katkıda bulunacağını belirterek, MESİAD’ın bu çalışmada da yardımcı olmasını istedi.

 

AKOB’un yayınladığı 3 kitap;

 

Mersin, Antik Kilikya Öyküleri (Semihi Vural)

Ben Nevit Kodallı (Semihi Vural)

Atatürk ve Köy Enstitüleri’nde Müzik (Prof. Ali Uçan)

 

AKOB bürosundan temin edilebilir. 

 

 

Fazıl Tütüner

Yönetim Kurulu Başkanı

ETKİNLİKLER

Top